تبلیغات
نایسفا - روشهای بهینه سازی وافزایش سرعت اتصال به اینترنت ADSl

نایسفا - روشهای بهینه سازی وافزایش سرعت اتصال به اینترنت ADSl

روشهای بهینه سازی وافزایش سرعت اتصال به اینترنت ADSl

روشهای بهینه سازی وافزایش سرعت اتصال به اینترنت ADSL

دستكاری خطوط اینترنت ‌(Broadband Speed Tweaks)‌ به مجموعه‌ای اقداماتی گفته می‌شود كه برای بهبود كارایی خطوط اینترنت كابلی و خطوط اینترنت پرسرعت ‌(DSL)‌ استفاده می‌شود. كاربران خانگی مشتاق افزایش سرعت و كارایی خطوط، دستكاری كابل و ‌DSL‌ را از سال‌ها پیش آغاز كردند. ‌ ‌متداول‌ترین روش‌های دستكاری خطوط اینترنت، عبارتند از:

 با نظرات گران بهایتان ما را در جهت افزایش سطح کیفی راهنما کامپیوتر یاری کنید.متداول‌ترین روش‌های دستكاری خطوط اینترنت، عبارتند از تنظیم پارامتر‌های مختلف پروتكل شبكه ‌TCP/IP‌. رجیستری ویندوز، مقادیر پیش فرض پارامتر‌های ‌TCP/IP‌ را ذخیره می‌كند. با استفاده از یك ویرایشگر رجیستر یا ابزاری به نام ‌TCP Optimizer‌ می‌توان برخی از مقادیر پیش فرض را تغییر داد. سیستم‌عامل‌های دیگر مانند لینوكس و ‌Mac OS X‌ مكانیسم‌های جایگزینی را برای تنظیم پارامترهای ‌TCP/IP‌ فراهم می‌كنند. روش‌های معمول دیگری برای تغییر تنظیمات جستجوگر وب وجود دارد. به عنوان مثال اجتناب از بارگذاری تصاویر بزرگ كه پهنای باند شبكه را ذخیره می‌كند زیرا این پهنای باند را می‌توان برای بارگذاری سریعتر داده‌های دیگر استفاده كرد.


روش دیگری كه كمتر از دو روش متداول است، تغییر تنظیمات مودم‌ها و مسیریاب‌ها ‌(router)‌ است. از امتیازات این روش این است كه با ایجاد تغییر در تنظیمات سیستم مسیریاب، می‌توان همه رایانه‌های متصل به آن شبكه را پشتیبانی كرد. در گذشته انجام این نوع تغییرات تنها در اختیار مدیر شبكه بود و برای هر رایانه به طور مستقل انجام می‌شد. امروزه نرم‌افزار‌های متعددی وجود دارند كه دستكاری خطوط را به طور خودكار انجام می دهند و بر آنها نظارت می‌كنند.

نرم‌افزارهایی كه ما آنها را به عنوان شتاب‌دهنده بارگذاری در اینترنت (Internet Download Accelerators)‌ می‌شناسیم، نرم‌افزارهایی هستند كه به طور خودكار تنظیمات سیستم را تغییر داده و به این ترتیب سرعت سیستم را افزایش می‌دهند. نصب و اجرای یك برنامه شتاب‌دهنده به طور خودكار تنظیمات رجیستری، جستجوگر وب و دیگر تنظیمات را تغییر می‌دهد. برنامه‌های كاربردی پیچیده‌تر اطلاعات مربوط به رایانه و شبكه مرتبط با آن را جمع‌آوری كرده و تغییرات لازم را به نحوی هوشمندانه اعمال می‌كنند كه حداكثر كارایی را به ایجاد می‌كنند.

از مهمترین برنامه‌های شتاب‌دهنده سودمند برای شبكه‌های ‌broadband‌ می‌توان به ‌Download Accelerator Plus‌، ‌Google Web Accelerator‌، ‌Netfury‌ و ‌ONSPEED‌ اشاره كرد.

تغییر تنظیمات سیستم در صورتی كه به شیوه صحیحی انجام نشود، می‌تواند شبكه را از كار بیندازد. بهترین شیوه برای انجام این كار، استفاده از یك برنامه شتاب‌دهنده وب به‌جای انجام تغییرات مستقیم و دستی است.

 با نظرات گران بهایتان ما را در جهت افزایش سطح کیفی راهنما کامپیوتر یاری کنید.icon

  • نوشته: مجید تیپیان
  • تاریخ: جمعه 8 شهریور 1392
  • نظرات()